GORCZAŃSKA TUŁACZKA

DATA: 23.09.2023

DYSTANS: 51 km

SUMA PODEJŚĆ: 2074m

Limit czasu: 9 godzin 15 minut

Wyposażenie obowiązkowe:

  • GPX
  • telefon
  • numer startowy
  • woda min 0,5l

Do pobrania

Opis trasy

Swoja Gorczańską Tułaczkę rozpoczniecie w Ochotnicy Dolnej z której zaczniecie wspinać się w kierunku Gorca. To właśnie tutaj złapiecie większość przewyższenia które czeka Was na trasie! Od około 8 kilometra czeka Was przyjemne hasanie granią w górę i w dół aż do Turbacza, który oznacza dla Was zdobycie najwyższego szczytu Pasma Gorców! Chwila na oddech podczas zbiegu do Przełęczy Knurowskiej i znów wspinaczka na Lubań, na szycie którego wbiegacie na wieżę widokową. Gdy już popodziwiacie widoki ruszycie na długi zbieg do mety znajdującej się oczywiście w Krościenku nad Dunajcem.

Znakowanie trasy

Aby bezpiecznie poruszać się po trasie i ukończyć bieg, musisz znać zasady znakowania trasy. Na naszych biegach ograniczamy do minimum używania taśm i zalaminowanych strzałek do znakowania, które można łatwo zerwać lub wprowadzić uczestników w błąd np. przewieszając taśmę na drogę w którą nie biegnie trasa. Jeśli biegasz już trochę w górach, pewnie doskonale wiesz o czym mówimy 😉 Domorosłych zmieniaczy tras nie brakuje. Dodatkowo unikamy gromadzenia dużej ilości śmieci, które zanieczyszczają środowisko.

Fundacja Kocham Góry od 2017 roku uczestniczy w odnawianiu szlaków turystycznych w okolicy Krościenka nad Dunajcem. Udało nam się odnowić ponad 115km szlaków. Mamy nadzieję, że te działania nie tylko pomogą Tobie w bezpiecznym poruszaniu się podczas Triady, ale również na codziennych wycieczkach pieszych oraz biegowych w górach.