GORCZAŃSKA WYRYPA

DATA : 23.09.2023

DYSTANS: 17 km

SUMA PODEJŚĆ: 1810m

Limit czasu: 3 godziny 50 minut

Wyposażenie obowiązkowe:

  • GPX
  • telefon
  • numer startowy
  • woda min 0,5l

Do pobrania

Opis trasy

Chcielibyśmy, żebyście popodziwiali okolicę z wieży widokowej na Lubaniu, aleeee najpierw musicie się tam o własnych siłach dostać! Ruszamy z Grywałdu i w zasadzie od samego początku zaczyna się zabawa ze wspinaczką pod górę. Początkowo doradzamy mieć oczy dookoła głowy – ponieważ od samego początku łapiecie wysokość pozwalającą pooglądać okolicę z góry, jest to też dobry moment żeby strzelić szybkie instastory xD Przy dobrej widoczności można podziwiać w pełnej krasie Pieniny oraz Tatry! Potem już miny mogą być nietęgie, nachylenie cały czas rośnie, a siły proporcjonalnie maleją. Ostatnie 400 metrów przed szczytem już nachylenie w zasadzie utrudniające pionową postawę, ale za to prawie na szczycie… czeka Was jeszcze jeden podbieg i kilkadziesiąt drewnianych schodów do pokonania i nareszcie można podziwiać nieskończoną panoramę naszych pięknych gór! Będąc na górze wiecie już, że najcięższy fragment trasy macie już za sobą, a teraz już systematycznie zbiegacie do Krościenka, gdzie będziemy czekać na Was na mecie!

Znakowanie trasy

Aby bezpiecznie poruszać się po trasie i ukończyć bieg, musisz znać zasady znakowania trasy. Na naszych biegach ograniczamy do minimum używania taśm i zalaminowanych strzałek do znakowania, które można łatwo zerwać lub wprowadzić uczestników w błąd np. przewieszając taśmę na drogę w którą nie biegnie trasa. Jeśli biegasz już trochę w górach, pewnie doskonale wiesz o czym mówimy 😉 Domorosłych zmieniaczy tras nie brakuje. Dodatkowo unikamy gromadzenia dużej ilości śmieci, które zanieczyszczają środowisko.

Fundacja Kocham Góry od 2017 roku uczestniczy w odnawianiu szlaków turystycznych w okolicy Krościenka nad Dunajcem. Udało nam się odnowić ponad 115km szlaków. Mamy nadzieję, że te działania nie tylko pomogą Tobie w bezpiecznym poruszaniu się podczas Triady, ale również na codziennych wycieczkach pieszych oraz biegowych w górach.