DYSTANS INTRO

DYSTANS: ~30km

SUMA PODEJŚĆ: 1810m

ETAP 1 - GORCE ETAP 2 - PIENINY ETAP 3 - BESKID S.

TERMIN

23.09.23 (rano)
23.09.23 (wieczorem)
24.09.23 (rano)

TRASA

Grywałd - Wieża Lubań - Marszałek -   Krościenko n/D

Krościenko n/D - Stajkowa - Stok Narciarski - Krościenko n/D

Szczawnica - Pod Bereśnikiem - Dzwonkówka - Groń - Krościenko n/D

DYSTANS

17km
6km
11km

SUMA PODEJŚĆ

839m
398m
610m

WYPOSAŻENIE OBOWIĄZKOWE

 • GPX
 • telefon
 • numer startowy
 • woda min 0,5l
 • telefon
 • GPX
 • czołówka
 • numer startowy
 • GPX
 • telefon
 • numer startowy
 • woda min 0,5l

LIMIT

3h 50 min
1h 30min
3 h

Opis trasy

ETAP 1
GORCZAŃSKA WYRYPA
17 KM

Chcielibyśmy, żebyście popodziwiali okolicę z wieży widokowej na Lubaniu, aleeee najpierw musicie się tam o własnych siłach dostać! Ruszamy z Grywałdu i w zasadzie od samego początku zaczyna się zabawa ze wspinaczką pod górę. Początkowo doradzamy mieć oczy dookoła głowy – ponieważ od samego początku łapiecie wysokość pozwalającą pooglądać okolicę z góry, jest to też dobry moment żeby strzelić szybkie instastory xD Przy dobrej widoczności można podziwiać w pełnej krasie Pieniny oraz Tatry! Potem już miny mogą być nietęgie, nachylenie cały czas rośnie, a siły proporcjonalnie maleją. Ostatnie 400 metrów przed szczytem już nachylenie w zasadzie utrudniające pionową postawę, ale za to prawie na szczycie… czeka Was jeszcze jeden podbieg i kilkadziesiąt drewnianych schodów do pokonania i nareszcie można podziwiać nieskończoną panoramę naszych pięknych gór! Będąc na górze wiecie już, że najcięższy fragment trasy macie już za sobą, a teraz już systematycznie zbiegacie do Krościenka, gdzie będziemy czekać na Was na mecie!

ETAP 2
NOCNA ORKA
6 KM

Po kilku godzinach regeneracji spotykamy się przy Karczmie Stajkowa w Krościenku, ale nie na piwo tylko na drugi etap Triady 😀 Nogi będą już trochę ciężkie, więc na początek krótka rozgrzewka po płaskim odcinku, ale nie za długo – bo to przecież biegi górskie! Szczyt Stajkowa przywita Was z otwartymi ramionami, a gdy już go zdobędziecie możecie wracać na dół, gdzie czekać już będzie gwóźdź wieczornego etapu, czyli wbieg na stok narciarski xD Od razu nastawcie się raczej na szybki marsz pod górę, bo próba wbiegania może naprawdę zniszczyć Wam mięśnie, a przecież już za parę godzin widzimy się na starcie kolejnego etapu!

ETAP 3
BESKIDZKA DRAPA
11KM

Spotkamy się na starcie w Szczawnicy i stamtąd ruszymy zdobywać szczyty Beskidu Sądeckiego! Początek będzie…. hmmmm jakby to powiedzieć…. ciężki ;D Do skrzyżowania pod Bereśnikiem zdobywacie wysokość i tu też zdecydowanie polecamy oderwać wzrok od osoby biegnącej przed nami i porozglądać się wokół siebie – gwarantujemy, że widoki są boskie! Po tym odcinku będziecie mieć chwile wytchnienia, by znów zacząć wspinaczkę – tym razem na Dzwonkówkę. Gdy już znajdziecie się na górze możecie powoli zaczynać myśleć o ostatnim trzecim medalu, bo do mety czeka na Was już niemal tylko przyjemny zbieg.

Znakowanie trasy

Aby bezpiecznie poruszać się po trasie i ukończyć bieg, musisz znać zasady znakowania trasy. Na naszych biegach ograniczamy do minimum używania taśm i zalaminowanych strzałek do znakowania, które można łatwo zerwać lub wprowadzić uczestników w błąd np. przewieszając taśmę na drogę w którą nie biegnie trasa. Jeśli biegasz już trochę w górach, pewnie doskonale wiesz o czym mówimy 😉 Domorosłych zmieniaczy tras nie brakuje. Dodatkowo unikamy gromadzenia dużej ilości śmieci, które zanieczyszczają środowisko.

Fundacja Kocham Góry od 2017 roku uczestniczy w odnawianiu szlaków turystycznych w okolicy Krościenka nad Dunajcem. Udało nam się odnowić ponad 115km szlaków. Mamy nadzieję, że te działania nie tylko pomogą Tobie w bezpiecznym poruszaniu się podczas Triady, ale również na codziennych wycieczkach pieszych oraz biegowych w górach.