DYSTANS ULTRA

DYSTANS: ~50km
SUMA PODEJŚĆ: 2698 m

ETAP 1 - GORCE ETAP 2 - PIENINY ETAP 3 - BESKID S.

TERMIN

23.09.23 (rano)
23.09.23 (wieczorem)
24.09.23 (rano)

TRASA

Grywałd - Skrzyżowanie pod Lubaniem - okrążenie wokół masywu Lubania - Wieża Lubań - Marszałek -  Krościenko n/D

Krościenko n/D - Stajkowa - Stok Narciarski - Krościenko n/D

Biała Woda - Przełęcz Rozdziela - Obiedza - Radziejowa - Przehyba - Skałka - Dzwonkówka - Krościenko n/D

DYSTANS

17km
6km
27km

SUMA PODEJŚĆ

839m
398m
1435m

WYPOSAŻENIE OBOWIĄZKOWE

 • GPX
 • telefon
 • numer startowy
 • woda min 0,5l
 • GPX
 • telefon
 • czołówka
 • numer startowy
 • GPX
 • telefon
 • numer startowy
 • woda min 0,5l

LIMIT

3h 30 min
1h 30min
5h 30 min

Opis trasy

ETAP 1
GORCZAŃSKA WYRYPA
17 KM

Wspólnie z dystansem INTRO ruszamy na pierwszy etap z miejscowości Grywałd. Od początku radzimy Wam mieć oczy dokoła głowy, bo po pierwszych minutach biegu możemy już podziwiać panoramę Tatr i Pienin. Jak widzicie na profilu pierwsza połowa trasy to po prostu niekończąca się ściana, która im bliżej szczytu tym robi się bardziej pionowa. Gdy już wdrapiecie się na wysokość 1175 m n.p.m., czyli niemal na sam szczyt czeka Was niespodzianka - nie wiemy czy tak do końca miła 😉 Tuż przed szczytem odbijacie w żółty szlak, tylko po to, żeby rozpocząć zdobywanie szczytu po raz drugi, tym razem od strony zachodniej. Z góry przepraszamy wasze palące mięśnie 😉 Gdy już po raz drugi wbiegniecie na Lubań zostanie Wam jeszcze spokojnie wbiec na szczyt wieży widokowej, a potem już pójdzie z górki… dosłownie xD Pozostała część dystansu powiedzie Was już na metę w Krościenku!

ETAP 2
NOCNA ORKA
6 KM

Etap przyjaźni wspólny dla wszystkich trzech dystansów. Po kilku godzinach regeneracji spotykamy się przy Karczmie Stajkowa w Krościenku, gdzie ruszacie na drugi, wieczorny etap. Nogi będą już trochę ciężkie, więc na początek krótka rozgrzewka po płaskim odcinku, ale nie za długo – bo to przecież biegi górskie! Szczyt Stajkowa przywita Was z otwartymi ramionami, a gdy już go zdobędziecie możecie wracać na dół, gdzie czekać już będzie gwóźdź wieczornego etapu, czyli wbieg na stok narciarski xD Od razu nastawcie się raczej na szybki marsz pod górę, bo próba wbiegania może naprawdę zniszczyć Wam mięśnie 😉 A przecież już za parę godzin widzimy się na starcie kolejnego etapu!

ETAP 3
BESKIDZKA MŁÓCKA
27 KM

Na starcie trzeciego etapu witamy się w urokliwym Rezerwacie Biała Woda, gdzie czekać będą na Was mostki przerzucone nad spokojnym górskim potoczkiem, oraz rozległa polana, która powiedzie Was aż do Przełęczy Rozdziela, gdzie Wasza trasa złączy się z trasą Biegu Trzech Pasm. Tu będzie chwila na wypoczynek, na trwającym chwilę dość płaskim odcinku. Ale to oczywiście długo nie potrwa, bo do siebie zapraszają Was już Rogacze, oraz królowa Beskidu Sądeckiego – Radziejowa! Ten fragment da Wam w kość – jesteśmy pewni! Po wbiegnięciu na ponad 1200m n.p.m. będziecie mogli chwile odpocząć zbiegając na Przehybę i dalej w kierunku Krościenka. Jednak żeby nie było zbyt monotonnie na trasie czekać będzie na Was Dzwonkówka, która będzie prawdziwym ostatecznym testem charakteru! Gdy jednak znajdziecie się na jej szczycie możecie powoli zaczynać wizualizować sobie pełną kolekcję medali! Ale nie zapomnijcie patrzeć pod nogi – wielokilometrowe zmęczenie plus ostry zbieg to połączenie wymagające skupienia! Krok za krokiem zbiegacie do mety w Krościenku, gdzie będziemy na Was czekać na ostatecznej mecie całej Triady!

Znakowanie trasy

Aby bezpiecznie poruszać się po trasie i ukończyć bieg, musisz znać zasady znakowania trasy. Na naszych biegach ograniczamy do minimum używania taśm i zalaminowanych strzałek do znakowania, które można łatwo zerwać lub wprowadzić uczestników w błąd np. przewieszając taśmę na drogę w którą nie biegnie trasa. Jeśli biegasz już trochę w górach, pewnie doskonale wiesz o czym mówimy 😉 Domorosłych zmieniaczy tras nie brakuje. Dodatkowo unikamy gromadzenia dużej ilości śmieci, które zanieczyszczają środowisko.

Fundacja Kocham Góry od 2017 roku uczestniczy w odnawianiu szlaków turystycznych w okolicy Krościenka nad Dunajcem. Udało nam się odnowić ponad 115km szlaków. Mamy nadzieję, że te działania nie tylko pomogą Tobie w bezpiecznym poruszaniu się podczas Triady, ale również na codziennych wycieczkach pieszych oraz biegowych w górach.