BESKIDZKA DRAPA

DATA: 24.09.2023

DYSTANS: 11 km

SUMA PODEJŚĆ: 560m

Limit czasu: 3 godziny

Wyposażenie obowiązkowe:

  • GPX
  • telefon
  • numer startowy
  • woda min 0,5l

Do pobrania

Opis trasy

Spotkamy się na starcie w Szczawnicy i stamtąd ruszymy zdobywać szczyty Beskidu Sądeckiego! Początek będzie…. hmmmm jakby to powiedzieć…. ciężki ;D Do skrzyżowania pod Bereśnikiem zdobywacie wysokość i tu też zdecydowanie polecamy oderwać wzrok od osoby biegnącej przed nami i porozglądać się wokół siebie – gwarantujemy, że widoki są boskie! Po tym odcinku będziecie mieć chwile wytchnienia, by znów zacząć wspinaczkę – tym razem na Dzwonkówkę. Gdy już znajdziecie się na górze możecie powoli zaczynać myśleć o swoim medalu, bo do mety czeka na Was już niemal tylko przyjemny zbieg.

Znakowanie trasy

Aby bezpiecznie poruszać się po trasie i ukończyć bieg, musisz znać zasady znakowania trasy. Na naszych biegach ograniczamy do minimum używania taśm i zalaminowanych strzałek do znakowania, które można łatwo zerwać lub wprowadzić uczestników w błąd np. przewieszając taśmę na drogę w którą nie biegnie trasa. Jeśli biegasz już trochę w górach, pewnie doskonale wiesz o czym mówimy 😉 Domorosłych zmieniaczy tras nie brakuje. Dodatkowo unikamy gromadzenia dużej ilości śmieci, które zanieczyszczają środowisko.

Fundacja Kocham Góry od 2017 roku uczestniczy w odnawianiu szlaków turystycznych w okolicy Krościenka nad Dunajcem. Udało nam się odnowić ponad 115km szlaków. Mamy nadzieję, że te działania nie tylko pomogą Tobie w bezpiecznym poruszaniu się podczas Triady, ale również na codziennych wycieczkach pieszych oraz biegowych w górach.