BIEG TRZECH PASM

DYSTANS: 103 km
SUMA PODEJŚĆ: 4826 m

ETAP 1 - GORCE ETAP 2 - PIENINY ETAP 3 - BESKID S.

TERMIN

23.09.23 (rano)
23.09.23 (wieczorem)
23.09.23 (rano)

TRASA

Ochotnica Dolna - Skrzyżowanie pod Gorcem - Turbacz - Przełęcz Knurowska - Wieża Lubań - Marszałek - Krościenko n/D

Krościenko n/D - Stajkowa - Stok Narciarski - Krościenko n/D

Szczawnica - Durbaszka - Przełęcz Rozdziela - Obidza - Radziejowa - Przehyba - Skałka - Dzwonkówka - Krościenko n/D

DYSTANS

51km
12km
40km

SUMA PODEJŚĆ

2074m
711m
2041m

WYPOSAŻENIE OBOWIĄZKOWE

 • GPX
 • telefon
 • numer startowy
 • woda min 0,5l
 • GPX
 • telefon
 • czołówka
 • numer startowy
 • GPX
 • telefon
 • numer startowy
 • woda min 0,5l

LIMIT

9h 15min
2h 30min
7h 45min

Opis trasy

ETAP 1
GORCZAŃSKA TUŁACZKA
51 KM

Na pierwszym etapie zaliczycie już prawie połowę czekającego na Was na całej etapówce dystansu! Bieg w Gorach zaczniecie w Ochotnicy Dolnej z której zaczniecie wspinać się na Gorc. Później czeka Was wiele kilometrów biegu granią aż do Turbacza, który oznacza dla Was zdobycie najwyższego szczytu Pasma Gorców! Chwila na oddech podczas zbiegu do Przełęczy Knurowskiej i znów wspinaczka na Lubań, na szycie której wbiegacie na wieżę widokową. Gdy już popodziwiacie widoki ruszycie na długi zbieg do mety znajdującej się oczywiście w Krościenku nad Dunajcem.

ETAP 2
NOCNA ORKA
12 KM

Etap przyjaźni wspólny dla wszystkich trzech dystansów. Po kilku godzinach regeneracji spotykamy się przy Karczmie Stajkowa w Krościenku, gdzie ruszacie na drugi, wieczorny etap. Nogi będą już trochę ciężkie, więc na początek krótka rozgrzewka po płaskim odcinku, ale nie za długo – bo to przecież biegi górskie! Szczyt Stajkowa przywita Was z otwartymi ramionami. Po zbiegnięciu ze szczytu Wasza trasa oddzieli się od reszty dystansów, ponieważ będziecie musieli dorobić kilka dodatkowych kilometrów i po raz drugi wspiąć się na Stajkową. Potem zaczniecie wracać na dół, gdzie czekać już będzie gwóźdź wieczornego etapu, czyli wbieg na stok narciarski xD Od razu nastawcie się raczej na szybki marsz pod górę, bo próba wbiegania może naprawdę zniszczyć Wam mięśnie 😉 A przecież już za parę godzin widzimy się na starcie kolejnego etapu!

ETAP 3
BESKIDZKA ESKAPADA
40 KM

W niedzielny poranek ruszacie na trasę ze Szczawnicy i początkowa część trasy to niekończące się polany... i te widoki!! Mijacie Durbaszkę i tuż za nią wbiegacie na najwyższy szczyt Pasma Pienin - Wysoką! Później opuszczacie pasmo Pienin i zbiegacie do Przełęczy Rozdziela, gdzie wbiegacie do Beskidu Sądeckiego. W tym miejscu Wasza trasa spotyka się z trasą Ultra i już razem biegniecie aż do samego końca. Tu będzie chwila na wypoczynek, na trwającym chwilę dość płaskim odcinku. Ale to oczywiście długo nie potrwa, bo do siebie zapraszają Was już Rogacze, oraz królowa Beskidu Sądeckiego – Radziejowa! Ten fragment da Wam w kość – jesteśmy pewni! Po wbiegnięciu na ponad 1200m n.p.m. i zdobywając tym samym najwyższy szczyt tego Pasma będziecie mogli chwile odpocząć zbiegając na Przehybę i dalej w kierunku Krościenka. Jednak żeby nie było zbyt monotonnie na trasie czekać będzie na Was Dzwonkówka, która będzie prawdziwym ostatecznym testem charakteru! Gdy jednak znajdziecie się na jej szczycie możecie powoli zaczynać wizualizować sobie pełną kolekcję medali! Ale nie zapomnijcie patrzeć pod nogi! Wielokilometrowe zmęczenie plus ostry zbieg to połączenie wymagające skupienia! Krok za krokiem zbiegacie do mety w Krościenku, gdzie będziemy na Was czekać na ostatecznej mecie całego Bieg Trzech Pasm!!! Będzie się działo!!!

Znakowanie trasy

Aby bezpiecznie poruszać się po trasie i ukończyć bieg, musisz znać zasady znakowania trasy. Na naszych biegach ograniczamy do minimum używania taśm i zalaminowanych strzałek do znakowania, które można łatwo zerwać lub wprowadzić uczestników w błąd np. przewieszając taśmę na drogę w którą nie biegnie trasa. Jeśli biegasz już trochę w górach, pewnie doskonale wiesz o czym mówimy 😉 Domorosłych zmieniaczy tras nie brakuje. Dodatkowo unikamy gromadzenia dużej ilości śmieci, które zanieczyszczają środowisko.

Fundacja Kocham Góry od 2017 roku uczestniczy w odnawianiu szlaków turystycznych w okolicy Krościenka nad Dunajcem. Udało nam się odnowić ponad 115km szlaków. Mamy nadzieję, że te działania nie tylko pomogą Tobie w bezpiecznym poruszaniu się podczas Triady, ale również na codziennych wycieczkach pieszych oraz biegowych w górach.