BESKIDZKA MŁÓCKA

DATA: 24.09.2023

DYSTANS: 27 km

SUMA PODEJŚĆ: 1435m

Limit czasu: 5 godzin 30 minut

Wyposażenie obowiązkowe:

  • GPX
  • telefon
  • numer startowy
  • woda min 0,5l

Do pobrania

Opis trasy

Start biegu znajduje się w Rezerwacie Biała Woda, gdzie czekać będą na Was mostki przerzucone nad spokojnym górskim potoczkiem, oraz rozległa polana, która powiedzie Was aż do Przełęczy Rozdziela, gdzie Wasza trasa złączy się z trasą Biegu Trzech Pasm. Tu będzie chwila na wypoczynek, na trwającym chwilę dość płaskim odcinku. Ale to oczywiście długo nie potrwa, bo do siebie zapraszają Was już Rogacze, oraz królowa Beskidu Sądeckiego – Radziejowa! Ten fragment da Wam w kość – jesteśmy pewni! Po wbiegnięciu na ponad 1200m n.p.m. będziecie mogli chwile odpocząć zbiegając na Przehybę i dalej w kierunku Krościenka. Jednak żeby nie było zbyt monotonnie na trasie czekać będzie na Was Dzwonkówka, która będzie prawdziwym ostatecznym testem charakteru! Gdy jednak znajdziecie się na jej szczycie możecie powoli zaczynać wizualizować sobie pełną kolekcję medali! Ale nie zapomnijcie patrzeć pod nogi – wielokilometrowe zmęczenie plus ostry zbieg to połączenie wymagające skupienia! Krok za krokiem zbiegacie do mety w Krościenku, gdzie czekać będziemy z medalem!

Znakowanie trasy

Aby bezpiecznie poruszać się po trasie i ukończyć bieg, musisz znać zasady znakowania trasy. Na naszych biegach ograniczamy do minimum używania taśm i zalaminowanych strzałek do znakowania, które można łatwo zerwać lub wprowadzić uczestników w błąd np. przewieszając taśmę na drogę w którą nie biegnie trasa. Jeśli biegasz już trochę w górach, pewnie doskonale wiesz o czym mówimy 😉 Domorosłych zmieniaczy tras nie brakuje. Dodatkowo unikamy gromadzenia dużej ilości śmieci, które zanieczyszczają środowisko.

Fundacja Kocham Góry od 2017 roku uczestniczy w odnawianiu szlaków turystycznych w okolicy Krościenka nad Dunajcem. Udało nam się odnowić ponad 115km szlaków. Mamy nadzieję, że te działania nie tylko pomogą Tobie w bezpiecznym poruszaniu się podczas Triady, ale również na codziennych wycieczkach pieszych oraz biegowych w górach.