Triada letnia 2017 – dystanse


DYSTANSE TRIADA

Bieg TRIADA to Bieg Etapowy, który polega na ukończeniu trzech biegów, w trzech różnych pasmach górskich w ciągu dwóch dni. Dystanse poszczególnych biegów zależą od wybrania dystansu łącznego (105, 80, 68, 50 km).

Triada Ultra 105 (Beskid Sądecki – 60km + Pieniny – 11km + Gorce – 34km)

Triada 80 (Beskid Sądecki – 35km + Pieniny – 11km + Gorce – 34km)

Triada 68 (Beskid Sądecki – 35km + Pieniny – 11km + Gorce – 22km)

Triada 50 (Beskid Sądecki – 17km + Pieniny – 11km + Gorce – 22km)

Nie ma możliwości innego łączenia dystansów niż poniżej wymienione. Uczestników Biegu Etapowego na każdym etapie obowiązują zapisy dotyczące poszczególnych biegów (limity czasu, wyposażenie obowiązkowe itp.)

Uczestnicy Biegu Etapowego otrzymują jeden numer startowy i jeden chip pomiarowy na wszystkie trzy biegi.

Limit uczestników na każdy dystans TRIADY wynosi 100 osób.

Jaki dystans będzie dla Ciebie odpowiedni?

TRIADA 50

Jest to dystans idealny dla początkujących biegaczy, którzy co najmniej raz przebiegli półmaraton na płaskim terenie. Dystanse i limity czasu są tak dopasowane, żeby każdy bez problemu poradził sobie z poszczególnymi trasami. TRIADA 50 to nasza propozycja dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z biegami górskimi.

TRIADA 68

Najtrudniejszą przeprawą będzie pierwszy etap i dystans 35 km. Jest to odpowiednik miejskiego maratonu, dlatego polecamy całą TRIADĘ 68 dla osób, które co najmniej raz ukończyły dystans maratonu na płaskiej trasie. Kolejnego dnia mimo zmęczenia każdy powinien poradzić sobie z trasą 22 km i bez problemu ukończyć całą rywalizacje. Dużym plusem będzie doświadczenie w bieganiu po górach na dystansie co najmniej 20 km.

TRIADA 80

Dystans dla osób bardziej zaawansowanych. Dwa długie biegi 35 i 34 km w trakcie rywalizacji na pewno sprawią wiele trudności. Konkurencje TRIADA 80 polecamy dla osób, które mają na koncie już kilka półmaratonów i maratonów i co najmniej 2-3 lata stażu biegowego. Na tym dystansie niezwykle ważne będzie odpowiednie gospodarowanie siłami. Kluczowy będzie niedzielny bieg na dystansie 34 km. Doświadczenie w biegach górskich konieczne!

TRIADA 105

Coś dla pasjonatów długiego biegania ultra. Dystans 60 km pierwszego dnia to prawdziwe wyzwanie nawet dla doświadczonych biegaczy. Dobrze mieć za sobą kilka biegów górskich na podobnym dystansie. Start biegu o godzinie 4:00 tworzy niesamowitą atmosferę. Masz doświadczenie w biegach górskich na długich dystansach? TRIADA 105 jest idealnym wyzwaniem właśnie dla Ciebie!

 

DYSTANSE SOLO

Istnieje możliwość wystartowania na jednym dystansie. Poniżej tabelka przedstawiająca dystanse wraz z limitami czasu dla każdego z nich.

 

Dystanse Beskid Sądecki i Pieniny odbędą się w sobotę, natomiast Gorce w niedzielę.

Limit uczestników na każdy z dystansów SOLO wynosi 100 osób.

Organizator ma prawo do zmiany trasy oraz dystansu z powodów bezpieczeństwa nawet w dniu biegu. Uczestnicy zostają o tym poinformowani.