Program minutowy – tegoroczne zmiany

Mamy środę, trzeci dzień tygodnia, można powiedzieć, że dzień z TRIADĄ ?

Co tydzień właśnie w środę aż do momentu zapisów (25.09) będziemy udostępniać dłuższego posta dotyczącego aktualności/nowości/zmian podczas przyszłorocznej edycji zimowej.

Dzisiaj skupimy się na wstępnym programie minutowym, w którym pojawiło się sporo zmian w stosunku do poprzedniej edycji ?

Spodziewając się tej zimy nieco większej frekwencji postanowiliśmy poszukać rozwiązań, które pomogą sprawnie logistycznie przeprowadzić imprezę i zapewnić komfort poruszania się po trasie (bez wielkich korków ?)

1️⃣ Podział pierwszego etapu na dwie fale startowe

W pierwszej fali o godzinie 10:45 (dokładne godziny mogą jeszcze ulec delikatnej korekcie) na trasę wyruszą ULTRASI, a w drugiej fali o godzinie 12:00 na starcie przywitamy dystans MARATON i INTRO. Co daje takie rozwiązanie?

Na pewno więcej luzu przed startem, dzięki czemu spokojnie zostawicie swój depozyt, odnajdziecie się na starcie. Po prostu w jednym momencie będzie mniej osób w strefie startowej w Grywałdzie. Dużym plusem jest również większa przestrzeń na trasie, co spowoduje zmniejszenie korków w przypadku wąskiej, zaśnieżonej trasy.

Przy takim rozwiązaniu zawodnicy z dystansu 60 km na pewno będą mieli nieco cięższą trasę. Tego nie da się ukryć ? W przypadku grubej pokrywy śniegowej będą ją przecierać. Druga seria w ten sposób otrzyma w prezencie udeptaną trasę i na pewno będzie możliwość pokonania jej nieco szybciej. Oczywiście Ultrasi rywalizują z Ultrasami w tej samej serii, więc pozostaje sprawiedliwa rywalizacja bark w bark. Zawodnicy z dystansu ULTRA, którzy spóźnią się na start swojej serii nie będą mogli kontynuować Triady na tym dystansie. Zostaną automatycznie przeniesieni na dystans MARATON. Wykluczamy w ten sposób wszelkie kombinacje 

2️⃣ Podział drugiego, nocnego etapu na dwie fale startowe

Etap nocny, czyli mieszanka szybkościowo-siłowego biegania po trudnym terenie w PIENINACH. Tu rozwiązanie jest bardzo proste. W pierwszej fali o godzinie 19:00 rusza dystans INTRO, który ma do pokonania jedną pętlę, natomiast pół godziny później razem rusza MARATON i ULTRA na swoje 2 pienińskie pętle. Dodatkowym plusem będzie skierowanie pierwszej części trasy na część płaską w Krościenku. Dzięki takiemu rozwiązaniu po dobiegu w góry nie będą się tworzyły duże korki i będzie można pokonywać trasę bez większych przestojów. Na pewno dużo sprawniej przy takim rozwiązaniu będzie działała strefa mety drugiego etapu, ponieważ w pierwszej kolejności będą obsłużeni zawodnicy INTRO, a później stopniowo ULTRA i MARATON.

3️⃣ Na ostatnim etapie dużych zmian nie ma. Starty dla każdego dystansu są osobne. Jedyna korekta to zwiększenie różnicy czasowej między startem MARATONU i INTRO, co pozwoli z dużym zapasem obrócić się autobusom dowożącym na start.

A gdyby tak śnieg stulecia chciałby zaatakować 2020 tak jak w 2019 i zasypie góry po szyje to i tak te wszystkie obliczenia wezmą w łeb… Na szczęście wersję awaryjną mamy już w zanadrzu i jeśli zajdzie taka konieczność nie zawahamy się jej użyć! ??

W kolejną środę porozmawiamy sobie trochę na temat tras, pojawią się wskazówki jak dobrać najbardziej odpowiedni dla siebie dystans na Triadzie ?

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.