DYSTANS SOLO

DYSTANS: 11km, PRZEWYŻSZENIE 560m

SOLO

TERMIN

07.03.21 (rano)

TRASA

Szczawnica - Pod Bereśnikiem - Dzwonkówka - Groń - Krościenko n/D

DYSTANS

11km

PRZEWYŻSZENIE

560m

WYPOSAŻENIE OBOWIĄZKOWE

  • GPX
  • telefon
  • numer startowy
  • woda min 0,5l

LIMIT

3h

Opis trasy

Profil trasy naszego nowego członka załogi, czyli dystansu SOLO! Okrągłe 11km, 560m w górę, 644m w dół! Zaczynamy w Szczawnicy od razu mocną wspinaczką w kierunku Bereśnika.

Już na 3 kilometrach zdobywamy wysokość ponad 800 metrów, potem chwilka na złapanie oddechu i od 4 km znów w górę, aż do Dzwonkówki (prawie 1000m n.p.m.). Pocieszające jest to, że od 6 km to już generalnie zbieg, więc trzeba zacisnąć zęby na początku, bo przecież jakoś już się zbiegnie ;)​​

Znakowanie trasy

Aby bezpiecznie poruszać się po trasie i ukończyć bieg, musisz znać zasady znakowania trasy. Na naszych biegach ograniczamy do minimum używania taśm i zalaminowanych strzałek do znakowania, które można łatwo zerwać lub wprowadzić uczestników w błąd np. przewieszając taśmę na drogę w którą nie biegnie trasa. Jeśli biegasz już trochę w górach, pewnie doskonale wiesz o czym mówimy 😉 Domorosłych zmieniaczy tras nie brakuje. Dodatkowo unikamy gromadzenia dużej ilości śmieci, które zanieczyszczają środowisko.

Fundacja Kocham Góry od 2017 roku uczestniczy w odnawianiu szlaków turystycznych w okolicy Krościenka nad Dunajcem. Udało nam się odnowić ponad 115km szlaków. Mamy nadzieję, że te działania nie tylko pomogą Tobie w bezpiecznym poruszaniu się podczas Triady, ale również na codziennych wycieczkach pieszych oraz biegowych w górach.