DYSTANS INTRO

DYSTANS: 34km, SUMA PODEJŚĆ 1810m

ETAP 1 ETAP 2 ETAP 3

TERMIN

07.01.23 (rano)
07.01.23 (wieczorem)
08.01.23 (rano)

TRASA

Grywałd - Wieża Lubań - Marszałek -   Krościenko n/D

Krościenko n/D - Stajkowa - Stok Narciarski - Krościenko n/D

Szczawnica - Pod Bereśnikiem - Dzwonkówka - Groń - Krościenko n/D

DYSTANS

17km
6km
11km

SUMA PODEJŚĆ

839m
411m
560m

WYPOSAŻENIE OBOWIĄZKOWE

 • GPX
 • telefon
 • numer startowy
 • woda min 0,5l
 • telefon
 • GPX
 • czołówka
 • numer startowy
 • GPX
 • telefon
 • numer startowy
 • woda min 0,5l

LIMIT

4h
1h 30min
3h

Opis trasy

ETAP 1 - GORCE

Wspólnie z dystansem ULTRA ruszamy na pierwszy etap z miejscowości Grywałd. Również Wam radzimy mieć oczy dokoła głowy, bo po pierwszych minutach biegu możemy już podziwiać panoramę Tatr i Pienin. Jak widzicie na profilu pierwsza połowa trasy to po prostu niekończąca się ściana, która im bliżej szczytu tym robi się bardziej pionowa. Gdy już wdrapiecie się na wysokość 1175 m n.p.m., czyli niemal na sam szczyt czeka Was niespodzianka! Tuż przed szczytem odbijacie w żółty szlak, tylko po to, żeby rozpocząć zdobywanie szczytu po raz drugi, tym razem od strony zachodniej. Z góry przepraszamy wasze palące mięśnie 😉 Gdy już po raz drugi wbiegniecie na Lubań zostanie Wam jeszcze spokojnie wbiec na szczyt wieży widokowej, a potem już pójdzie z górki… dosłownie xD Pozostała część dystansu powiedzie Was już na metę w Krościenku – z górki na pazurki!

ETAP 2 - PIENINY

Etap przyjaźni wspólny dla wszystkich trzech dystansów. Po kilku godzinach regeneracji spotykamy się przy Karczmie Stajkowa w Krościenku, gdzie ruszacie na drugi, wieczorny etap. Nogi będą już trochę ciężkie, więc na początek krótka rozgrzewka po płaskim odcinku, ale nie za długo – bo to przecież biegi górskie! Szczyt Stajkowa przywita Was z otwartymi ramionami, a gdy już go zdobędziecie możecie wracać na dół, gdzie czekać już będzie gwóźdź wieczornego etapu, czyli wbieg na stok narciarski xD Od razu nastawcie się raczej na szybki marsz pod górę, bo próba wbiegania może naprawdę zniszczyć Wam mięśnie 😉 400 metrów w górę na odcinku 100 metrów! A przecież już za parę godzin widzimy się na starcie kolejnego etapu!

ETAP 3 - BESKID SĄDECKI

W niedziele czeka na Was trasa Szczawnica –> Krościenko. Na początku ostro w górę, później chwila na oddech i atak na Dzwonkówkę. Na górze to już tak jakbyście byli na mecie, bo jakoś przecież z tej górki zjedziecie.

Trasa zakłada dwa wyjazdowe starty tak jak to było do tej pory – sprawdźcie koniecznie czy zabukowaliście sobie miejsce w autobusie .
Łącznie czeka Was 34 km górskiej zimowej przygody, która Wasze mięśnie będą na pewno długo wspominać, prawie 2 tysiące metrów męczących, ale jakże satysfakcjonujących podbiegów !

Znakowanie trasy

Aby bezpiecznie poruszać się po trasie i ukończyć bieg, musisz znać zasady znakowania trasy. Na naszych biegach ograniczamy do minimum używania taśm i zalaminowanych strzałek do znakowania, które można łatwo zerwać lub wprowadzić uczestników w błąd np. przewieszając taśmę na drogę w którą nie biegnie trasa. Jeśli biegasz już trochę w górach, pewnie doskonale wiesz o czym mówimy 😉 Domorosłych zmieniaczy tras nie brakuje. Dodatkowo unikamy gromadzenia dużej ilości śmieci, które zanieczyszczają środowisko.

Fundacja Kocham Góry od 2017 roku uczestniczy w odnawianiu szlaków turystycznych w okolicy Krościenka nad Dunajcem. Udało nam się odnowić ponad 115km szlaków. Mamy nadzieję, że te działania nie tylko pomogą Tobie w bezpiecznym poruszaniu się podczas Triady, ale również na codziennych wycieczkach pieszych oraz biegowych w górach.