TRIADA ZIMOWA 2019


Witajcie, kochane góry, O, witaj, droga ma rzeko!

I oto znów jestem z wami, A byłem tak daleko!

Jan Kasprowicz, 1916

Triada to słowo oznaczające zbiór 3 elementów. Czemu właśnie tak nazwaliśmy nasz bieg? 

Sercem i bazą biegu jest Krościenko nad Dunajcem – miejscowość położona na styku trzech pasm górskich:

Pienin, Gorców i Beskidu Sądeckiego, każde z nich ugości jeden z etapów Triady.

Gdzie?

KROŚCIENKO NAD DUNAJCEM

Kiedy?

 5-6 STYCZNIA 2019

Na jakich dystansach?

TRIADA INTRO – łącznie około 30 km

Jest to dystans idealny dla początkujących biegaczy górskich. Dystanse i limity czasu są tak dopasowane, aby osoby, które nie mają jeszcze długiej górskiej historii miały szanse poradzić sobie z poszczególnymi etapami. Nie znaczy to, że będzie łatwo! 😉 TRIADA INTRO to nasza propozycja dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z biegami górskimi na dłuższych dystansach, ale najlepiej mieć już na koncie bieg górski na dystansie 10-15 km.

TRIADA MARATON – łącznie około 45 km

Na tym dystansie na pewno przyda się już doświadczenie w bieganiu po górach lub przebiegnięcie na płaskich trasach dystansu co najmniej półmaratońskiego. Najdłuższy etap 18 km da się mocno we znaki, bo stojąc na starcie będziecie mieć już w nogach 27 km z poprzedniego dnia, a na dodatek jest to etap z największymi przewyższeniami.  Dobra regeneracja to podstawa!

TRIADA ULTRA – łącznie około 60 km

Czego możecie się spodziewać po najdłuższym dystansie?  Porządnej dawki gór w zimowej odsłonie. Do startu na tym dystansie zachęcamy doświadczonych biegaczy górskich. Pamiętajmy, że w zimie czas biegu znacznie się wydłuża i dystans odczuwalnie wydaje się być dużo dłuższy niż jest w rzeczywistości. Ale to już przecież sami wiecie 😉

Zapisy ruszają 1 października o godzinie 20:00

W poszczególnych zakładkach znajdziecie szczegółowe informacje dotyczące TRIADY zimowej.