TRIADA majowa 2018


 “Witajcie, kochane góry, O, witaj, droga ma rzeko!

I oto znów jestem z wami, A byłem tak daleko!”

Jan Kasprowicz, 1916

Triada to słowo oznaczające zbiór 3 elementów. Czemu właśnie tak nazwaliśmy nasz bieg?

Sercem i bazą biegu jest Krościenko nad Dunajcem – miejscowość położona na styku trzech pasm górskich:

Pienin, Gorców i Beskidu Sądeckiego.

 W edycji majowej 2018 masz do wyboru 3 etapówki: KLASYK, ULTRA, MARATON!

Rywalizacja w ramach TRIADY polega na zaliczeniu trzech biegów w następującej formule:

SOBOTA RANO – GORCE

SOBOTA WIECZÓR – PIENINY NOCNE

NIEDZIELA – BESKID SĄDECKI

Dzięki formule etapowej macie możliwość przez cały weekend cieszyć się pięknem gór! To idealna propozycja na biegowy wypad z rodziną czy znajomymi! W ramach TRIADY majowej odbędą się również biegi dla dzieci. W trakcie weekendu można wybrać się spacerkiem na szczyt Trzech Koron, pojechać wyciągiem na Palenicę czy też pospacerować nad brzegiem Dunajca.

Jaki dystans będzie dla Ciebie odpowiedni?

TRIADA MARATON – łącznie około 50 km

Jest to dystans idealny dla początkujących biegaczy. Dystanse i limity czasu są tak dopasowane, żeby każdy bez problemu poradził sobie z poszczególnymi trasami. TRIADA MARATON to nasza propozycja dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z biegami górskimi.

TRIADA ULTRA – łącznie około 70 km

Najtrudniejszą przeprawą będzie ostatni etap i dystans ponad 30 km. Jest to odpowiednik maratonu, dlatego polecamy całą TRIADĘ ULTRA dla osób, które mają już trochę doświadczenia w biegach górskich lub ukończyły płaski dystans maratonu.

TRIADA KLASYK – łącznie około 105 km

Pierwsza TRIADA w 2016 roku odbyła się właśnie na tym dystansie. W ciężkich warunkach atmosferycznych ukończyło ją wtedy 18 osób. To były początki naszego etapowego wyzwania. Piękne wspomnienia 😉 Dlatego zdecydowaliśmy się na nazwę klasyk. Czego możecie się spodziewać? Pierwszy dzień to dystans 50 km w Gorcach, a na dokładne 11 km nocnego biegania w Pieninach. W niedzielę ostateczna rozgrywka na dystansie około 43 kilometrów. Ciekawa rywalizacja na pewno będzie trwała do samego końca!

Podczas edycji 2018 odbędzie się również jeden bieg SOLO – BESKIDZKI POTOK (niedziela rano)

Bieg z okazji 670 lecia Krościenka nad Dunajcem. Trasa poprowadzona została w Beskidzie Sądeckim. Uczestnicy będą mieli do pokonania trudne podejście wzdłuż potoku, z którego ciężko wyjść z suchą stopą, a następnie zbieg czerwonym szlakiem do Krościenka. Bardzo ciekawa i wyjątkowa trasa. Łączny dystans to około 16 kilometrów. Jest to propozycja dla osób, które nie mogą spędzić z nami całego weekendu lub nie czują się jeszcze na siłach na start w pełnej TRIADZIE.

Gdzie?

 KROŚCIENKO NAD DUNAJCEM

Kiedy?

 19-20 MAJA 2018

 Na jakich dystansach?

 TRIADA KLASYK  – łącznie 105 KM

TRIADA ULTRA – łącznie 70 KM

TRIADA MARATON – łącznie 50 KM

BESKIDZKI POTOK  – 14km

Czas spróbować biegów górskich i przekonać się, że jest to najprzyjemniejsza forma biegania! Czekamy na Ciebie w Krościenku nad Dunajcem! Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości czy poradzisz sobie na trasach TRIADY napisz do nas! Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie pytania – imprezy.runonline@gmail.com

Sprawdź szczegóły klikając w odpowiedni przycisk:

Zobacz oficjalny film z edycji zimowej i poczuj klimat biegu etapowego: