Vademecum TRIADA Letnia

Specyfika biegu etapowego

Bieganie etapowe to coś więcej niż zwykłe bieganie. To przygoda. Od samego początku projektu pod nazwą TRIADA staramy się rozwijać idee biegu etapowego. Krościenko nad Dunajcem to miejsce położone pomiędzy trzema pasmami górskimi. W sobotę rano biegamy w Gorcach, wieczorem w Pieninach, a w niedziele rano ostatni etap po szlakach Beskidu Sądeckiego. Pod względem logistycznym sprawa wygląda bardzo prosto. W sobotę rano na start dojeżdżamy autokarem lub we własnym zakresie. Wieczorem jest start w Krościenku. W niedziele podobnie jak w sobotę ruszamy autokarami lub we własnym zakresie. Meta każdego z etapów znajduje się w Krościenku nad Dunajcem, więc zaraz po biegu można udać się do swojego miejsca noclegu i odpocząć.


Przygotowania

Kolejnym specyficznym dla biegu etapowego elementem jest przygotowanie przedstartowe. Wyobraźcie sobie, że właśnie kończycie pierwszy etap. Wszystko macie mokre po deszczu, a kolejny start za kilka godzin. Albo pojawiły się obtarcia i trzeba szybko reagować. Przed wyjazdem musicie przemyśleć każdy scenariusz! Na pewno przyda się dodatkowy strój, buty czy właśnie plastry, opatrunki na obtarcia. Bez tych elementów ukończenie całej TRIADY może być trudne. Pod względem sportowym jest to specyficzny wysiłek. Po każdym etapie w nogach kumuluje się zmęczenie. Ostatni etap biegany „na zakwasach” to duże wyzwanie. Ważna jest dobra strategia i odpowiednie gospodarowanie siłami. Finisherami TRIADY są tylko osoby, które ukończą wszystkie trzy dystanse. Ukończenie nawet 2 etapów nie oznacza ukończenia TRIADY!


Warunki

Pogoda w górach bywa kapryśna. Na starcie może być ładnie, ale po kilku godzinach wszystko może się zmienić. Dlatego trzeba dobrze wyposażyć swój plecak na wypadek ulewy i wiatru. W okresie odbywania się TRIADY istnieje również duże ryzyko wystąpienia wysokich temperatur. Jeżeli zdarzą się takie warunki pamiętajcie o dodatkowym pojemniku na wodę czy izotonik. Regularne uzupełnianie płynów to podstawa ukończenia zawodów. Korzystajcie również ze wszystkich punktów odżywczych i koniecznie uzupełnijcie swoje zbiorniki!


Sprzęt

Koniecznie zapasowy! Poza tym warto przetestować całe wyposażenie. W miarę możliwości spróbujcie zorganizować sobie przed TRIADĄ wyjazd na dłuższe rozbieganie. Przygotujcie cały sprzęt, który będziecie wykorzystywać podczas zawodów. Każda niedogodność na treningu może okazać się dużą przeszkodą w pokonaniu trasy w górskich warunkach w trakcie rywalizacji. Przetestowanie sprzętu podczas treningu pozwoli uniknąć błędów. Koniecznie sprawdźcie kurtkę przeciwdeszczową czy radzi sobie na mocniejszym deszczu, który często występuje w górach.


Zapoznanie się z trasą

Koniecznie prześledźcie przebieg szlaków na interesujących Was trasach. Zwróćcie uwagę, na którym kilometrze trzeba spodziewać się zmiany koloru szlaku. Wielokrotne przeczytanie mapy przed zawodami znacznie ułatwi Wam korzystanie z niej podczas rywalizacji. Trasy będą oznaczone gęsto na odcinkach poza szlakiem. Na szlakach turystycznych planujemy nie oznaczać trasy. Poruszacie się tylko po oznaczeniach szlaków turystycznych. W ramach przygotowań do edycji TCT planujemy dodatkowe malowanie oznaczeń na szlakach, aby każdy bez problemu dotarł do mety. Bądźcie czujni na trasie, bo małe zagapienie się może oznaczać pomyłkę! Przed zawodami udostępnimy Wam tracki wszystkich tras.


Noclegi

Polecane noclegi:

Perła Pienin Strona Internetowa

Zajazd Sokolica Strona Internetowa

Willa Granit Strona Internetowa

Crosna Spa Strona Internetowa

Wiele ofert noclegów na terenie Krościenka nad Dunajcem znajdziecie również na stronach:

Noclegi 1

Noclegi 2

Noclegi 3

Noclegi 4

Noclegi 5


Jedzonko:

Zajazd Sokolica – ul.Jana III Sobieskiego 7

Pizzeria Zapiekana – u. Sobieskiego 4

Karczma Dunajec – ul. Jana III Sobieskiego 3

Karczma u Walusia – ul. Jagiellońska

Karczma Stajkowa – ul. Wojtyły 78

Pizzeria Fantazja – ul. Mickiewicza 11A

Zajazd Pasterniki – ul. Jagiellońska 131

Bar MiZa – ul. Mickiewicza 12

Na płycie rynku znajdują się również 3 lokale.


Parkingi

Rynek

Przy ul. Sobieskiego naprzeciwko nowego Kościoła ok. 400m od Startu

Wzdłuż alei Wędkarzy po stronie rzeki ok. 300m od Startu

Auta można również zostawiać wzdłuż ulicy Kościuszki po stronie rzeki 400m od startu


Bankomaty

PKO – rynek

Bank Spółdzielczy – rynek przy banku spółdzielczym

Euronet – sobieskiego 2B (market MILA)


Kościoły

Rynek – zabytkowy kościół, Msze Święte  dni powsz. 7.30; Niedziela – 6.30

Nowy Kościół – Sobieskiego; dni powsz. 6.30, 17.00 Niedziela – 8.00, 9.30, 11.00, 17.00


Służba Zdrowia

Ośrodek zdrowia – ul. Esperanto 2


Apteki

Rynek 30

Mickiewicza 4

Kingi 5


Taxi

Postój taksówek znajduje się w rynku


Wolontariat

Serdecznie zapraszamy do dołączenia do ekipy organizatorów TRIADY! Czekają na Was niezapomniane emocje, pamiątki oraz gadżety biegowe. Jeśli macie do nas jakieś pytanie piszcie na adres – etapowatriada@gmail.com.